13.7.10 024.jpg
Web, plný galerií rozličného umění Slovanů. Rád se pokochám, co kdo a jak dělá.
Webové stránky kamaráda, hranického malíře Jardy Jakubce.
Krásný web všestranného umělce z Hranic.
Kolega učitel, vícefunkční, s láskou k přírodním materiálům.
Stránky městyse kde žiji a kde se cítím doma, i když jsem se zde nenarodil.
Nejlepší kamarád a spolehlivý realizátor všech zakázek.
Autora obrazů osobně neznám, ale jeho obrázky jsou mi velice blízké. Tak nějak bych maloval, kdyby mi bylo dáno barevně malovat.
TADY BYDLÍM

TADY BYDLÍM

TADY BYDLÍM A TVOŘÍM

URBAN  Josef 
Narodil jsem se 30.5.1957. Dětství jsem prožil v Jimramově a od r.1982 bydlím v předhůří Beskyd, v Hustopečích nad Bečvou, obklopený přírodou, manželkou a do nedávna i pěti dětmi, v domě, který jsem si postavil. Vyučil jsem se lesním dělníkem na hradě Veveří, odmaturoval na dřevařské průmyslovce v Hranicích, získal další výuční list truhláře a pedagogické studium v Olomouci. Navíc praktickou školu života všeho druhu, protože do roku 1991 jsem  vystřídal 10 různých zaměstnání, dělnických i úřednických. Od tohoto roku učím studenty praxi na SPŠ Hranice, obor Nábytkářská a dřevařská výroba.  Z lásky ke dřevu a abych uživil své děti, provozuji současně i živnost na vše, „co vám jiní ze dřeva nevytvoří". Teď, když už děti dokončily vysoké školy, se mohu konečně více věnovat řezbě. Využívám krásy vad různých dřevin a doplňuji je reálnými a abstraktními motivy nebo kameny. Nejraději mám kaštan, dub, švestku, hrušku, nebo jiné tvrdší, přírodně zabarvené dřeviny. Ty už barevně neupravuji, pouze napouštím přírodními oleji. Snažím se „dřevo prací co nejméně pokazit, aby mohlo i nadále vyprávět  příběhy a předávat zkušenosti, získané za desítky až stovky let svého růstu."
Vystavuji jak Bůh dá, jak je zájem a nebo jak mám síly a nové věci. Největší mojí realizovanou řezbou je dubová, skoro čtyři metry vysoká socha  „BEČVA"  před ZŠ v Hustopečích a třímetrový dubový "BROUČEK" na náměstí v Jimramově, rodišti J.Karafiáta.
Návštěvníkům doporučuji, aby si plastiky pohladili pokud cítí potřebu a potěšili se tak  opravdu vším, co dřevo nabízí při své službě člověku. Moje krédo je:
 
Nejkrásnější pocit je, když vám dřevo pod rukama rozkvete! Chtěl bych být za života alespoň někdy tak užitečný a nezištně sloužit jako dřevo ještě i po své "smrti"!
 
---------------------------------.......................----------------------------
Truhlářství a výroba dřevěných doplňků     
  URBAN Josef
IČO:    48825719
Hustopeče nad Bečvou 61
 7 5 3   6 6
telefon:  602 93 43 17 
Nejlepší kontakt na
emailu:
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one