13.7.10 024.jpg
Web, plný galerií rozličného umění Slovanů. Rád se pokochám, co kdo a jak dělá.
Webové stránky kamaráda, hranického malíře Jardy Jakubce.
Krásný web všestranného umělce z Hranic.
Kolega učitel, vícefunkční, s láskou k přírodním materiálům.
Stránky městyse kde žiji a kde se cítím doma, i když jsem se zde nenarodil.
Nejlepší kamarád a spolehlivý realizátor všech zakázek.
Autora obrazů osobně neznám, ale jeho obrázky jsou mi velice blízké. Tak nějak bych maloval, kdyby mi bylo dáno barevně malovat.
Stav 9.9.2012

Stav 9.9.2012

Vítr, slunce, déšť a sníh, volně na skále, výška 739 m n.m. a barva stále ve slušném stavu. Tam kde její vrstva zeslábla, dřevo se nepoškozuje, jen mírně šedne a dostává "patinku". Holt dub je dub a Herbol je Herbol! Proto tak rád už dlouhá léta používám obojí, pro jejich kvalitu a trvanlivost. Syn Vojta s rodinou kříž natřel a na další jeden nátěr se ještě chystá syn Pavel, který sám koupil i barvu. Takže rodina to asi bere za své jako tradici, což jsem rád!
9.9.2012

9.9.2012

Další generace, šestiletý Vojtíšek Urban, před  nátěrem kříže po deseti letech.
24.5.2003 jsem se svými syny Vojtou a Pavlem osadil nový dubový kříž na skálu, na vrchol kopce Prosička nad Jimramovem.
Autem jsme dojeli k Ševcově hájence a zbytek všechno pěšky a ručně. Starý modřínový kříž zde byl od roku 1942, kdy ho vyrobil tehdy mladík František Bureš, který se učil u rakváře pana Kunharta. Na to, že byl v takových náročných podmínkách, vydržel dost dlouho. Já jsem kříž vyrobil na podzim 2002, ale počasí nepřálo, tak jsme ho instalovali v jednom z krásných dnů až na jaře. Nejvíce práce mi ale dala domluva s CHKO. Žádosti, schvalování. Kříž musel být přesně stejné velikosti, jak ho tenkrát od oka vyrobil pan Bureš. Povolili po mém naléhání pouze drobnější plošnou řezbu, protože mi bylo líto, dát ho tam jen tak holý. Na to, že jim chce někdo zadarmo něco udělat, typický přístup úředníků. Původně jsem chtěl dělat nově a pořádně i ty rozpadající se budky na úpatí skály, ale po jejich přístupu jsem to vzdal. Měli strach, abych něco nepoškodil (asi skálu) a proto mě ještě „sprdli“, že jsem jim nenahlásil den a hodinu instalace a stálo mě to další písemné hlášení i s fotodokumentací. Ale aspoň mě nezavřeli, což je úspěch!
Kříž ale i navzdory jejich „péči“ slouží a domnívám se, že se zde i hodí. Jestli budete mít čas, stojí to za to, dojít se podívat a posoudit. Už pro tu nádhernou vyhlídku do kraje!
19.6.2010 proběhl křest známky k výročí CHKO, na které je Prosička s křížem. Kmotrou známky byla moje sestra Mirka. Jak se ten svět kutálí!!!
1942-Můj tatínek u nového kříže ve svých 17-ti letech

1942-Můj tatínek u nového kříže ve svých 17-ti letech

2003-Já u nového kříže ve 46-ti letech

2003-Já u nového kříže ve 46-ti letech

Drobné úpravy na místě

Drobné úpravy na místě

Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one